Poříčské parkoviště je poříčské, ale není to parkoviště!

Poté, co starosta obce odpověděl, že obec žádné parkoviště nerealizovala, viz. předchozí informace, obrátili jsme se znovu s dotazem a obdrželi jsme tyto odpovědi:

– Nejedná se o parkoviště, ale o odstavnou plochu

– Stavební dokumentace, ani geometrický (nevíme co, v odpovědi uvedeno není) se nevyhotovovalo

– Dílo prý bylo hrazeno z obecních prostředků, ale konkrétnímu dotazu, kde tato stavba byla ve finančním rozpočtu naplánována starosta obce nerozumí a přijde mu to velmi komické, oznámkoval se smajlíkem

Zde najdete písemnou odpověď starosty včetně smajlíka:

https://otevreneporici.cz/wp-content/uploads/2022/01/odpoved-starosty-k-odstavne-plose.pdf

Zde najdete usnesení rady, bez uvedení data rozhodnutí, ale tímto prý rada schvaluje investici za půl miliónu korun, aniž by provedla výběrového řízení, aniž by akci dopředu schválilo zastupitelstvo obce! A co víc, investice je provedena na cizím, nikoliv obecním pozemku!

https://otevreneporici.cz/wp-content/uploads/2022/01/usneseni-rady-obce-k-odstavne-plose.pdf

Zde přikládáme objednávku. Investici za půl miliónu korun nechala rada obce provést bez řádné smlouvy s dodavatelem, pouze na základě objednávky, a hlavně bez řádného projednání v zastupitelstvu!

https://otevreneporici.cz/wp-content/uploads/2022/01/Objednavka-BES_odstavna-plocha-05-mil-Kc.pdf

Autor. Ing. Marta Prachařová

Komentáře (3)

 • Vláďa Odpovědět

  Už jsem se ptal u jiného článku, ale sem se ten dotaz hodí víc.. je to spíš ke škole. Jak to je s těma statisícovejma odmněnama pro Navrátila? Pravda – nepravda? Zaslechl jsem to ve frontě u řezníka 🙂 Na zastupitelstvo nechodím – jsem furt pryč. Oni by to stejně asi nepřiznali, že jo? 😀 V rodině mám učitelku a když jsem se jí ptal, jestli je tohle normální, tak na mě jen vytřeštila oči, jestli si dělám srandu a prej že tohle je tedy fakt něco, že to ještě neslyšela, že by nějakýmu řediteli na vesnici tekly takovýhle prachy! Jestli je to pravda, tak to je fakt brutál. Díky.

  15. 4. 2022 at 18:19
  • Michal Stibůrek Odpovědět

   Na zveřejnění odměn pro ředitele školy pracujeme, brzy zveřejníme dokument z rady obce i se jmény, kteří to schválili-tj. Kratzer, Jeníček, Mikoláš, Krema a Navrátil a je to částka čtvrt milionu korun v letech 2020 a 2021. Ano 250 tisíc!!!!!!
   Navíc se snažíme získat další informace o platech všech radních, ale starosta už téměř rok poskytnutí těchto informací bojkotuje!!!! My vytrváme!!!!! a zveřejníme!!!!! Sledujte tento web!!!!!

   20. 4. 2022 at 19:00
 • Jára C Odpovědět

  V té objednávce není ani uvedeno za kolik m 2 dlažby těch půl milionu korun vlastně je!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To se to rozhazuje z obecního a ještě se to maskuje dobrým skutkem????

  11. 1. 2022 at 17:36

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.