Proč neteče na hřbitově voda?

Také jste si chtěli na hřbitově zasadit a zalít jarní kytky, na Velikonoce umýt hrob a musíte si nosit vlastní vodu?

Nemrzne, je teplo, velikonoční svátky za námi, příští neděli je Den matek, všichni vzpomínáme na své blízké a chceme mít hezký a upravený hrob. Avšak na hřbitově stále po zimě neteče voda.

Přemýšlím Proč? Že by se starosta Kratzer rozhodl šetřit pitnou vodou?

To jste nevěděli, že studna na hřbitově je nefunkční a že ta nepraktická pumpa je napojena na blízký vodojem s pitnou vodou?

No, je to poněkud neekologické, nákladné a odsouzeníhodné řešení.

Kdo by to řekl, že v době, kdy všechny státní instituce vypisují granty a podpory na zachycování dešťové vody, tak v Poříčí se na hřbitově zalévá pitnou vodou!

Přitom většina zastupitelů jsou mladí lidé, kterým by mohla být ekologie blízká. Členové dobrovolných hasičů, kteří mají k dispozici auto s cisternou a  by mohli jednoduše dopravit vodu z řeky k zalévání do sběrné nádoby na hřbitov.

Ale takové řešení evidentně nikoho z nich nenapadlo. Volí tak pro ně typické řešení, bezpracné, zato nefunkční řešení, prostě kohoutek s vodou na hřbitově NEotevřou.

Nebo je moje úvaha výše nesprávná a jde zkrátka jen o to, že místostarosta, který má na starosti údržbu v obci je tolik zaneprázdněn jinými a důležitějšími činnostmi pro obec, jak s oblibou argumentuje starosta, že nemá čas zajít na hřbitov k vodojemu a otočit kohoutkem?

No a o úklidu odpadu na hřbitově ani nepíšu. Stačí foto níže.

Již několik měsíců jsou kontejnery pro jistotu stále před vraty hřbitova, aby je nemusel někdo pravidelně před svozem připravit ke svozu. Z místa původně určeného pro kontejnery se již dávno stala skládka odpadu, kterou nikdo neuklízí.

Smutné je, že obec vynakládá nemalé peníze za údržbu v obci, avšak evidentně se nedostávají k těm, kteří by rádi skutečně pracovali.

A přitom by stačilo tak málo, vytvořit pracovní místo správce hřbitova, byť na malý částečný úvazek. Tento správce by se pravidelně, např. každý týden na pár hodin, o údržbu hřbitova skutečně postaral.

Hledejme fungující řešení!

Autorka: Marta Prachařová

ČTI VÍCE…

 • Marta Prachařová Odpovědět

  Přátelé, voda na hřbitově již dnes teče!
  Děkujeme za podporu tohoto článku na fb prosperujícího poříčí!
  Díky tomu se totiž na radnici dozvěděli, že na hřbitově voda neteče a že počasí už je dostatečně teplé a je tedy čas vodu pustit!
  Vy, kteří jste již v dubnu telefonovali přímo na úřad, s požadavkem, aby voda tekla, si teď asi říkáte, vždyť jsme říkali, že voda neteče, tak proč až teď? No prý čekali, až nebude mrznout! A že už dva měsíce nemrzne? No tak to je asi tou sílou fb!
  Bohužel nikdo neřeší, že to teče PITNÁ voda…..

  10. 5. 2022 at 20:55
 • Alena Odpovědět

  Tento týden na hřbitově: „To je bordel tady, to je hrozný!! Takovej bordel, to je možný snad jen v Poříčí.. !A ještě v květnu tu neteče voda!!!“ Takto komentovala rozčílená dáma v letech situaci na hřbitově.. Nelze, než souhlasit.

  8. 5. 2022 at 16:37
  • Jára C Odpovědět

   Bordel na hřbitově, bordel po vsi a vše začíná bordelem na radnici…..ryba smrdí od hlavy!

   8. 5. 2022 at 22:15
 • Petra Odpovědět

  Kde jste vy, byly jsem i my a kde jsme my, budete i vy. Asi si to na úřadě přes své mládí ještě neuvědomili. Tak aspoň myslet na CSR, to je moderní, a to by pomohlo.

  5. 5. 2022 at 19:05
 • Dana Odpovědět

  Ano, naprosto souhlasím s článkem Ing. Marty Prachařové. Oproti jiným hřbitovům je ten poříčský značně dlouhodobě zanedbaný. Nepořádek v místě, kde by měly stát kontejnery na odpady, neudržované keře, neposekaná tráva okolo hrobů a hlavně žádný zdroj vody na zalévání a údržbu hrobů, rozbité konve (ostatně to není důležité, když voda stejně neteče!). Domnívám se, že i pietní místa by měla být správcem pohřebiště náležitě udržovaná, zejména když nájemci hrobových míst hradí obcí určené poplatky.

  5. 5. 2022 at 14:30

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.