V této sekci BEZ CENZURY najdete necenzurované záznamy z veřejných zasedání zastupitelstva

Proč vznikla tato sekce? Rádi bychom vám zprostředkovali přesné a autentické informace, tak jak zazněly na zasedání zastupitelstva obce.

Možná si čtete zápisy z jednotlivých zasedání. Zápisy ze zasedání – Oficiální stránky obce Poříčí nad Sázavou (poricinadsazavou.cz).  Také si je čteme, my, co jsme se účastnili, a vždycky máme pocit, že jsme se účastnili úplně jiné schůze.

V této sekci máte možnost si poslechnout záznam a porovnat s oficiálním zápisem, abyste si sami mohli udělat představu o tom, co vedení obce záměrně upravuje, co zamlčuje a o čem se nemá vědět.

Na zasedání zastupitelstva obce skoro žádní občané nechodí, také proč by chodili? Diskuze k jiným, než zveřejněným bodům je zakázána a na programu bývají zařazovány jen nejnutnější body, o nichž je stejně dávno rozhodnuto. Také čas konání zasedání byl najednou přesunut z léty zavedené 18:30 na 16:00 hodinu, což je pro pracující občany jasná překážka k účasti, neboť zasahuje do jejich běžné pracovní doby.  Nebo je to snad proto, aby starosta obce neměl přesčas a vše zvládl (lidově sfoukl) v úředních hodinách?

Je dobré si uvědomit, že zastupitelstvo je nejvyšší a řídící orgán obce. Tedy alespoň dle zákonného pořádku. Realita je však úplně jiná, rozhoduje de facto starosta, radní a lidé bez názoru jen souhlasí, a tak proč by k tomu mělo být ještě nějaké jiné publikum. A už vůbec není myslitelné, aby se kdokoliv z občanů jen tak mohl veřejně zeptat!

Takovou totalitní vládu na naší obci nechceme!  Proto tento web! Každý, kdo chce přemýšlet a posuzovat si věci sám, má zde přístup k necenzurovaným informacím!

ČTI VÍCE...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.